AKTUALITY:


srpen 2008
Přešlo se na nový, provizorní web, který najdete zde. Práce na novém multimediálním serveru RFK pokračují. Děkujem za pochopení.
srpen 2008
Pohled do minulosti - Rally Prachatice 2007
Připomeňte si s námi loňský ročník Rally Prachatice 2007. Letošní klepe na dveře a bude určitě stát za to, již jen dle přihlášených posádek...MMAARTIN

srpen 2008
 Rally Kostelec nad Orlicí - Rally Fans Katovice ostrý start
autor fotky: Ing. arch. Lukáš Žáček --> www.lukaszacek.com
FOTOGALERIE V. Zíbara      FOTOGALERIE bratří Koláříků
VIDEO ZDE

   Dalším dílem RC Cupu byla rally v Kostelci nad Orlicí. Výpadek v Lážovicích byl tím pravým důvodem, proč jsme absolvovali téměř 300 km kvůli bodíkům do klasifikace RC Cupu. Tak nějak jsme si mysleli, že jsme si smůlu vybrali dost na Lážovicích, ale prý toho bylo ještě málo:-) a v Kostelci jsme pro změnu měli obrovské tech. problémy v erzetě poslední. Před startem nám přestala šlapat "sahara" a tak jsme odstartovali bez vody s teplotou motoru 100 stupňů. Netrvalo to dlouho a museli jsme zastavit v první vesnici, kde jsme velice pobavili diváky, protože jinak nelze vysvětlit jejich aplaus a řádění při našem vystoupení z auta:-). Naštěstí auto tak nějak vychladlo, dolili jsme vodu a erzetu dokončili v pomalém tempu. Bohužel, jsme se díky tomu propadli ve skupině o jedno místo na 6. příčku a v absolutní klasifikaci historiků hned o příček několik. Body jsme ale přivezli a tak se dá Kostelecká rally nakonec považovat za úspěšnou.

          K pořadateli kostelecké rally bych měl přeci jen jednu a celkem důležitou výtku. Absolutní ignorace toho, že soutěž spadá do RC cupu byla cítit všude. Už jen to, že sám hlasatel na rampě zaměnil RC cup se závody modelů na dálkové ovládání bylo úsměvné. Uvědomte si, pořadatelé kostelecké rally, že nebýt Vaše soutěž v RC cupu, tak zdaleka nemáte ani těch 50 posádek. Nemluvě o tom, že cizojazyčně mluvící lidé taky na Vaší soutěž přijeli jen díky RC cupu. Jinak ale byla soutěž postavena v bombastické atmosféře. Vše zvládnuto na jedničku. Městská RZ byla bomba... Tak trochu rozumím tomu, že se těžko dalo všude uhlídat tolik lidí, ale občas když jsme se někam řítili, tak jsme sami nevěřili, kam si to ti lidé stoupli.

          Dalo by se tu z naší strany, tedy posádky bojující ve skupině H3, zdlouhavě mluvit ještě na téma VW Polo pana Vávrovce, ale raději se zdržujeme komentáře, páč jsme přišli na to, že to nemá cenu:-)...

Díky moc: Ondrovi, Robertovi a celé bandě RFK, co nás podporovali. Díky moc závodnické rodině Kopáčkovic;-), díky moc všem divákům co fandili, a díky moc P. Šimurdovi ! ! ! ;-)....

MMAARTIN


červenec 2008
 Rally Bohemia 2008 - Rally Fans Katovice na severu
FOTOGALERIE ZDE - VIDEO ZDE

          Zdravíme všechny fandy rally. Bohemka patří mezi naše nejoblíbenější soutěže a tak jsme ji ani letos nevynechali. Jako výbavičku jsme si vzali tři kamery, dva fotoaparáty  a mikrofon… Pokus tentokráte o trochu nevšední video se snad povedl;-). Doufám, že se všem bude líbit.

          Potkalo nás opět spoustu příhod a to ať kladného, či záporného charakteru. Většinou tu nic moc nerozpatlávám, ale jednu věc si neodpustím... RZ Sychrov - po klesání od zámku k řece - levý vracák: Na místě jsme opět mezi prvními. Špatný výhled nás nutí, použít pana mačetyna a vysekat kus přírody. Co se neděje 10 minut před příjezdem prvního auta. Přísun pressáků. Ano, né všichni jsou stejní, furt je to zatím většina, která dokáže myslet na to, že za ním jsou taky lidé, co chtějí vidět. Ale chobot, kterého jsme potkali na tomto místě byl fakt unikátní. "Pane, my jsme si to vysekali, jinak by jste tam ani nemohl stát." Nějaké přemýšlení např. o tom, že by si sedl na bobek - ani náhodou:-). Jeho reakce některé z nás rozesmála a jiné rozplakala... "Mám telefon a jsem schopen to tady zrušit! Mám zavolat pořadateli? On tu erzetu kvůli mě klidně zruší! Neuvidíte nic!" Některé členy RFK musíme držet, aby ho nešli roztrhat. Jiní, ti klidnější se smějí a cosi mumlají o přejetém pressákovi.

          Chlapi pressácký - ok, máte privilegia, ale nepatří mezi ně myslím překážení ostatním lidem,kteří tam byli před vámi. To by myslím každému mohlo dojít selským rozumem. Pro nepoučitelné: bych Vám doporučil - nehrajte si s ohněm. Máme totiž v záloze věc s názvem "presskiller" A ZATÍM JSME HO NEPOUŽILI!:-)

MMAARTIN

FOTOGALERIE ZDE - VIDEO ZDE

červen 2008
Rally Bohemia - Video vzpomínka na loňský ročník 2007

červen 2008
Vzpomínka na Pavlu Třebínovou a Miroslava Levoru
více zde ( ewrc.cz )
Všichni z Rally Fans Katovice rodinám a ostatním pozůstalým:
Upřímnou soustrast, posádka bude na každé rally chybět a na každé rally na ni budeme vzpomínat.

     MMAARTIN


červen 2008
Ostrý start Rally Fans Katovice - Erzetka Lážovice

          14.6. 2008 jsme se zúčastnili dalšího závodu ze seriálu Rallye Cupu a to Erzetky Lážovice. Strach ze špatného počasí nakonec nebyl na místě a tak vše proběhlo v suchých podmínkách.  Dá se říci, že jsme od začátku rozjeli zatím náš nejlepší závod. Poráželi jsme spoustu posádek, od kterých jsme až do teď byli zvyklí dostávat nášup.

          Zisk zajímavého množství bodů do klasifikace Rally cupu nám ovšem překazila spojka. Na začátku předposlední erzety, kdy už jsme věděli, že není něco v pořádku jsme cca. po 500 metrech byli bez kvaltů. Na volnoběh jsme ještě dojeli do nejbližší vesnice, myslím Nové Dvory a už jen koukali na ostatní soupeře. Docela to naštve, ale když to vezmeme kolem a kolem, bylo to vůbec poprvé, kdy nás zastavila technická závada. Byl to vůbec první závod, který jsme nedokončili.

           Na závěr hodnocení Erzetky Lážovice jsou na místě samozřejmě naše"díky" a to hlavně Robertovi, bez kterého by se z auta nikdy nestal takový závoďák, jako je teď, Ondrovi, za záchranu po stránce logistické a všem další lidem, kteří s námi na závody jezdí a podporují nás.

Fotogalerie od Václava Zíbara zde. Video sestřih již brzy!

Rally Agropa Pačejov - 30 let, křest knihy o historii rally

„Rallye a Pačejov  -  Pačejov a rallye“   

       Jubilejní  XXX.ročník Rally Agropa se stal impulsem pro celou řadu průvodních akcí, jimiž se snaží pořadatelé z AMK Pačejov vyšperkovat kulaté narozeniny jedné z nejstarších automobilových soutěží, které se u nás jezdí. Jednou z nich je bezesporu vydání krásné publikace „Rallye a Pačejov – Pačejov a rallye“, která v těchto dnech spatřila světlo světa. Na 72 stránkách včetně barevné obrazové přílohy je zachycena historie předchozích 29 ročníků – od toho prvního v roce 1974 až po ten loňský devětadvacátý. Texty dokumentující  průběh a výsledky jednotlivých ročníků jsou proloženy mnoha zajímavými fotografiemi, vzpomínkami a komentáři bývalých i těch současných jezdců, funkcionářů, činovníků či novinářů.

       Příznivci tohoto krásného odvětví automobilového sportu tak dostávají od pořadatelů Rally Agropa skutečně hodnotný a historicky cenný dárek.

            Tým Rally Fans Katovice si zase jednou zahrál na reportérské družstvo a z této akce Vám přináší krátké video zachycující vše podstatné ( rozhovory, vzpomínkové pasáže, křest knihy atd ). Fotogalerie od Václava Zíbara zde.

Zájemci o knihu se dozví více zde: stipek@raz-dva.cz      
                                                                                                                                     MMAARTIN

 

květen 2008
Vltava rally 2007 - Jak se taky dá vyměnit kolo na erzetě

Zajímavé video z Vltava Rally Historic 2007 o výměně kola zde. Doufáme, že se estonská posádka nebude zlobit:-)

MMAARTIN


 květen 2008
Video na přání - TWRC z první erzetky a jarního řádění

 květen 2008
Rally Fans Katovice - VP Rally Posázaví

        Jedna z našich nejoblíbenějších soutěží Volného poháru - Rally Posázaví se konala 23.-24. května. Nezapomněli jsme ani záznamová zařízení, proto Vám tedy můžeme nabídnout rozsáhlou fotogalerii od Václava Zíbara zde a Video-sestřih toho nejlepšího pro Vás vytvořil Martin Mazuch. Rally Doprovázelo velké množství havárií, ale dle zveřejněných informací naštěstí nikdy nešlo o nějaké vážné rány.

MMAARTIN


 květen 2008
 Jarní řádění mezi kužely - 8.5. 2008

Zde je reportáž o naší akci, kterou vyprodukovala Strakonická televize

Foto DAVON: 1/2  2/2 Youtube videa
Výsledky Fotogalerie Video-sestřih Vaše připomínky
       Tak konečně zde jsou výsledky z našeho slalomu. Ve foto-galerii se každý najde sám a kdo by měl zájem o záběry své jízdy z "trojúhelníku", nechť se co nejdříve ozve na rallyfans.katovice@seznam.cz

 Hodnocení snad povedené soutěže?

Vážení a milí čtenáři našeho webu a účastníci naší historicky první pořádané soutěže.  Jarní řádění mezi kužely je za námi a nezbývá nic jiného, než jej zhodnotit. Pro tuto příležitost mi dovolte, abych zde zveřejnil e-mail (autora logicky nezveřejním), obsahující z větší části kritiku naší soutěže. Pomůžu si tím tedy k zhodnocení a případnému vysvětlení nesrovnalostí a chyb.

Jedná se o citaci z e-mailu, takže nejsou opravené pravopisné chyby….

 Hodnotitel: „Chtěl jsem Vám zdělit, že slalom který jste uspořádaly mněl spousta chyb.
Omlouvá Vás jedině to, že to byl Váš první závod, ale přesto jste se
mněli poradit s někým, kdo tento tip slalomu pořádá a nebo jezdí
republiku.“
 

    Rally Fans Katovice: „Ano, bude asi trapné to pořád opakovat, ale účel akce byl, vyzkoušet, zdali jsme jako tým lidí schopní něco uspořádat. Slalom měl chyby, které mám zapsané a pro příště vím, co udělat jinak, co rychleji, s číma začít dříve a na co je potřeba víc lidí, popřípadě kde jich je potřeba méně. Pro nás to tedy znamená: První akce, ano s problémy, ano čekali jsme to, ano – poučili jsme se, účel splněn.“

    „Co se týče rádce pro pořádání slalomu. Náš velký dík, patří ing. Pavlu Štípkovi z pačejovského autoklubu. Velmi nám pomohl. I on určitě viděl na celém průběhu velké množství chyb, ale tak nějak doufám, že s tím tak trochu počítal. „

     „A někoho kdo jezdí republiku? Mám pocit, že od začátku jsem avizovali, že se jedná o akci, která nespadá pod žádné pravidla, že si je vytvoříme sami atd. Nepovažovali jsme tedy za nutné pozvat si někoho, kdo se vyzná v řádech AČR, či jezdí republiku“

Hodnotitel: „Bylo několik kluků kteří přijely a vzápětí jeli domů, když viděly jak
trať vypadá. Vím, že odjeli klucí kteří jezdí již několik let. Osobně
kdybych přijel s jiným autem (o něco větším) udělal bych to samé.
Radu pro příště přečtěte si propozice republikového slalomu, kde najdete
romístnění branek v četně vzdáleností. To je zkušenost několika desítek
let co se to jezdí. Nikdo nechce aby jste přesně kopírovaly tyto řády,
ale romístnění a vzdálenosti od sebe můžete převzít. Na Vašem slalomu by
větší auto nemnělo šanci projet.“

     Rally Fans Katovice: „Samozřejmě je mi líto „kluků“, kteří to zabalili ještě před závodem. Je jasné, že se veškeré připomínky točí hlavně kolem špatně postavené tratě. Jako zajímavost bych jen chtěl podotknout, že když se trať stavěla, projížděli jsme ji se Subaru Impreza z roku 1994, dle mého názoru žádné malé auto, a přesto se dařilo pasáže projet bez penalizace…?!“ O řádech AČR jsem již mluvil. Jen dodám, že na rozměry branek dle propozic AČR byla silnice místy dost úzká a dle našeho názoru by byl hlavně druhý směr – tj. převážně z kopce, velice nebezpečný a rychlý. A vyhnout se zraněním bylo také jednou z hlavních priorit.

Hodnotitel: „Dá se říci, že skoro všechny posádky nasbíraly trestné body, ale závod není o tom někoho trestat za to, že je špatně postavená trať. Posádky které odjely domů příště nepřijedou a rozhodně i některé které tam zůstaly závodit. „

     Rally Fans Katovice: „Ano, při závodě by neměli být trestáni závodníci za to, že je špatně postavená trať. Ale když už to bylo vše připravené, dalo se tomu předejít jen zrušením závodu na místě, a to se nám opravdu nechtělo. Věřím, že posádky, o kterých si myslíte, že již nepřijedou, budou sledovat náš růst a budou dále zjišťovat, že jsme se poučili a přijedou i příště a my se na ně budeme těšit.“

Hodnotitel: „Musím Vám napsat tuto kritiku aby se situace pro příště zlepšila. Samozřejmě pozdní vyhlášení výsledků také nepřispělo k dobré náladě.
Jinak Vaši akci hodnotím známkou 4.“

     Rally Fans Katovice: „Popravdě já osobně, (MMAARTIN) jsem rád za každou kritiku, protože člověk přijde na to, co udělat příště lépe, ale na druhou stranu mě mrzí a bojím se toho aby takovéto e-maily neodrazovali třeba ostatní členy našeho již „pořadatelského sboru“ od připravování další akce. Vyhlášení výsledků – jedna věc, kterou pro příště samozřejmě vylepšíme.“

     „Co se týče známkování akce – dostali jsme jich již několik a průměr se zatím pohybuje mezi dvojkou a trojkou…což zas tak strašné není“

 Hodnotitel: „Doufám, že si vezmete ponaučení a příště to bude lepší.
Jinak Vám držím palce, fandím Vám a jen tak dál.“

      Rally Fans Katovice: „Ano, ponaučení jsme si 100% vzali. Těšíme se na účast všech na naší další akci, která bude určitě rychlejší, zajímavější a pevně věřím, že i organizačně lépe zvládnutá.

MMAARTIN


 květen 2008
Rally Fans Katovice - VP Rally Hořovice

       Zavítali jsme na jednu etapu do Hořovic mrknout na Volný pohár a po pravdě řečeno nás trochu zklamala stavba erzet. Ale počasí vyšlo krásně, tak jsme se aspoň opálili. Přinášíme Vám video-sestřih z této akce, který se skoro více věnuje přírodě a krásnému počasí...

MMAARTIN


duben 2008
Rally Fans Katovice - Rallye Šumava Mogul 2008

        Bylo by hříchem chybět na Rally Šumava Mogul 2008. Vyrazili jsme na oba dva závodní dny a sebou vzali tři kamery, tři fotoaparáty a jeden mikrofon:-). Věřím, že se při naší prezentaci ze Šumavy nudit nebudete a případné komentáře, poznámky a kritiku nám písnete do naší knihy návštěv. Prozatím zveřejňujeme náš video-sestřih. Fotografové Václav Zíbar, Pavel Taubr a Tomáš Kolářík  doplní své fotografie co nejdříve.

MMAARTIN


duben 2008
Rally Fans Katovice - Rallye CUP 08 - Erzteka Tmaň 5.4. 2008

       Na prvním závode nového Rallye Cupu nechyběly ani naše posádky. Doprovod jim mimo jiné přirozeně dělali kameramani a fotografové, proto Vám můžeme nabídnout velice zdařile fotografie a velmi obsáhlou komentovanou video-reportáž. Prosím, nebojte se vše komentovat v naší knize návštěv. Kritiky není nikdy dost.    VIDEO zde /

Skoro 600 fotografií pro Vás z Erzetky Tmaň vyfotili Václav Zíbar, Pavel Taubr a Lukáš Kolářík Fotogalerie zde

MMAARTIN


březen 2008
Testování Rally Fans Katovice -  Škoda 110R - new motor
Sranda video z našeho testování pro Vaše uvolnění (obsahuje krátký rozhovor s J. Trojanem)

březen 2008
Testování Josefa Petáka -  Peugeot 207 S 2000
Testování pro Vás natočil náš člen Honza Petřík se svou přítelkyní Lenkou Podskalskou. Video obsahuje i rozhovor s Josefem Petákem!!! Video ke stažení ZDE.

březen 2008
 Jarní řádění mezi kužely - 8.5. 2008
Historickým mezníkem pro RFK zajisté bude první akce pořádaná členy sdružení...
Přijeďte ukázat Vaše řidičské umění ! ! !
zvláštní ustanovení místo konání základní mapka SZ seznam přihlášených
poutací plakát ke stažení výškový profil SZ startovní listina

Základní popis akce: Volný automobilový závod slalomového charakteru pro širokou motoristickou veřejnost i pro profesionály. Obec Krty - Hradec ( cca 3 km od KATOVIC ).

Co k tomu potřebujete: Vozidlo s platnou TK, EM  a povinným ručením (velký TP sebou), ochranou přilbu homologace E (standardní přilba pro motocykly).

Přihlášky ve tvaru: jméno, automobil, obsah - a) pomocí sms na 606/712 160; b) pomocí elektronické pošty na rallyfans.katovice@seznam.cz popřípadě focus.gale@seznam.cz

Případné dotazy: prosím do naší knihy návštěv nebo na jednu z e-mailových adres.

MMAARTIN


prosinec 2008
 Rally Fans Katovice v Rakousku - Jänner rally 2008

        Oproti loňsku jsme se konečně dočkali nějakého toho sněhu. RZ byly určitě pro všechny posádky velice náročné.... Asfalt, led, sníh... Určo velká alchymie pneumatik:-)

         Rally Fans v Rakousku samozřejmě nechyběli. Rádi se s Vámi podělíme o naše zážitky pomocí našeho video-sestřihu. Již brzy přejdeme na novou generaci www stránek, ale zatím se na všem ještě pracuje. Bylo by určitě škoda čekat se zveřejněním sestřihů z roku 2008 až na nový web, takže můžete sestřih z Jänner Rally 2008 vidět prozatím v naší vdeogalerii 2007...

MMAARTIN

 Z této akce VIDEO

prosinec 2007

 Rally Fans Katovice - DVD Best of 2007 ! !

        DVD "to nejlepší ze sezóny 2007"... Nejsme žádné profi  video studio, a proto nečekejte hodinu záznamu, ve kterém se opakuje 60 průjezdů pořád dokola ;-)... Naše DVD se stopáží něco málo přes půl hodinky Vám nastíní naše největší zážitky ze sezóny 2007. V sestřihu lze nalézt crashe, krizovky, nepovedené průjezdy, ale i ty nejefektnější průjezdy velkého množství posádek počínaje jízdou mistra Václava Pecha jun. a konče průjezdy neznámých posádek Volného poháru a klubových soutěží.  ( upoutávka na DVD Best of 2007 )

      Sestřih obsahuje záběry z 19 závodů sezóny 2007. MMČR, MČR, Rallysprinty, Volný pohár, Erzetka cup, testování.Cena DVD stanovena na 150 Kč. Své objednávky zasílejte na rallyfans.katovice@seznam.cz  ( dále si můžete vybrat jakékoliv video z naší videogalerie 2007 navíc. Cena jednoho DVD se sestřihem dle Vašeho výběru byla stanovena na 60 Kč )

Vše ve standartní DVD video kvalitě ( + poštovné České pošty, dobírka )

upoutávka na DVD v sekci VIDEO

říjen 2007

Rally Fans Katovice start na Erzetce Beroun ( 1. úspěch )

 Z této akce VIDEO

         Dne 18.11. 2007 zaznamenala posádka Rally Fans Katovice první úspěch. Jednalo se o 3. místo v kategorii HA1 na závodu pořádajícího klubu Waltter Motorsport Rokycany. Erzetka Beroun byla skvěle připravená a i přes studené počasí navštívilo tuto akci velké množství diváků. Z této akce si můžete stáhnout video-sestřih. Zájemce o fotografie prosím aby psali na rallyfans.katovice@seznam.cz

MMAARTIN


říjen 2007

Rally Fans Katovice start na II. Pačejovském slalomu

Z této akce VIDEO

     V rámci podzimní nudy jsme se vypravili do Pačejova na II: Pačejovský automobilový slalom. Soutěž byla jak jinak než perfektně připravená. Přeci jen nás trošku zaskočila náročnost tratě, takže výsledky nic moc;-). Ale sranda byla a to je hlavní. Svou závodnickou premiéru si odbyla Lucinka s Fiestou a skončila na krásenm 4. místě v dámské kategorii, dále se slalomu zúčastnil Robert s Felicií, Kolis s Micrometem :-), Isa s Meganem, Píka s Kilkem, Grizzlos s Erkem a MMAARTIN taky s Erkem...

     Pochytali jsme hodně penalizací. Ale myslím si, že minimálně jedním přínosem z naší strany bylo rozšíření startovní listiny. Všem vytřel zrak pro změnu papundekl a já smekám klobouk dolů.

     V jádru Rally Fans začali padat návrhy o tom, že postavíme jedno trabuko a příští rok nás sním pojede všech 12. Nejsem si jistý, co na to řekne Pačejovské vedení... Ale snad to spraví nějaký ten úplateček... 

Fotogalerie na našem webu je bohužel prozatím v troskách. Piště si proto prosím individuelně o fotografie na rallyfans.katovice@seznam.cz ( díkes za pochopení ).

MMAARTIN


září 2007

Rally Fans Katovice ostrý start...

Z této akce VIDEO

        Další náš pokus o závodění se konal 28. - 29. září. Bohužel náš krasavec dostal první větší ránu, a žel bohu nejenom jednu. Výlet mimo trať do strouhy přímo ve zpomalovacím retardéru na zmoklé trati pobavil pár přihlížejících lidí, pořadatele a hlavně stádo krav:-)... Štěstí v neštěstí bylo to, že erku se téměř nic nestalo, nepočítáme-li již po 2 utržený výfuk během dvou erzet. Podařilo se nám auto vydolovat a s krásným časem něco přes 29 minut na jedné erzetě jsme mohli pokračovat v závodě.

          Bohužel svatý Václav nám opravdu nepřál a poslední průjezd kosou v Kozlovicích jsme během půl minuty stihli porazit značku......( ta mrcha nám svým betonem prorazila nádrž v malém místě, kde zrovna není lyže ), při couvání jsme ji zase krásně postavili, no a aby toho nebylo málo, při odjezdu z kosy jsme "zkušeně" pro diváky podepsali zadkem sloup elektrického vedení. Nebude-li se autor zlobit zveřejním zde link na video, kde si vše můžete sami prohlédnout.Autor BLESKY - http://www.stream.cz/DUDArallye ( čas videa, kdy je zachycena naše chybička je 11:10 )

           Musím zde jmenovitě poděkovat všem, kteří se podíleli na výměně nádrže, která trvala skoro do 4 hodin do rána. Díky tedy Danovi, Vendovi, Krkovi, Grizzlovi, Kolisovi, Lucce a všem dalším, kteří nám drželi palce a podpořili nám.... Nakonec snad i díky svatý Václave, že to vše proběhlo se šťastným koncem...

           V sobotu ve Švihově jsme se první tři erzety oťukávali a v opačném směru se zvolením lepších pneumatik...pozor!......letní směs:-)..jsme dá se říct konečně trochu závodili a soupeře, se kterými se tak nějak občas rovnáme jsme porazili. Podrobně o těchto závodech na http://www.rkha.wz.cz/

MMAARTIN


září 2007

Rally Fans Katovice v Příbrami !

Z této akce VIDEO

srpen 2007

Rally Fans Katovice v Pelhřimově, Prachaticích, ve Zlíně !

Z těchto akcí VIDEO

červenec 2007

Rally Fans Katovice v Třebíči - Horácká Rally 2007

  Z této akce VIDEO

          Po dlouhém rozhodování jsme se ujeli cca 200 km od nás směrem na Brno. Cíl naší cesty, Třebíč, pořádala další soutěž započítávanou do našeho největšího mistráku. Tato rally je pro nás dá se říci zakletá. Loni, tj v roce 2006, kdy jsme jako největší pankáči vyrazili Škodou 120:-), odešla spojka cca 40 km před cílem naší výpravy. Popravdě výměna spojky bez heveru a s trochou mála nářadí přímo v diváckém místě zaujala nejednoho diváka, hasiče, ba i pořadatele. Ale pojďme k letošnímu ročníku...

         Jak jsem již někde četl, rally postrádala bojovnost a akci. Pro mě osobně to byl stejný pocit, jako z loňského ročníku. Asi největším zážitkem pro nás byl nocleh v jedné z největších bouří, které jsme kdy zažili. Pravda místo, na kterém jsme spali se vybíralo ještě před bouří, ale zjištění, že se nacházíme na nejvyšším kopci v okolí bylo s příchodem neuvěřitelných blesků více než humorné.Obklíčeni lesem, urostlými stromy a s našimi kamarády ve zbrani z Vyškova jsme se tedy rozhodli založit základní tábor. Bohužel déšť a vítr nám to nedovolil. Spánek na seďáka v malinkém Fordu Fiesta a Felicii neměl chybu....Super atmosféra z této noci je zachycena i v našem sestřihu ve videogalerii.

           Jirka Trojan ač s problémy na motoru dokázal zvítězit v N2. Zrušení jedné z RZ, na které jsme byli, bylo více než humorné. Měli jsme to veliké štěstí a pořadatel smůlu, že jsme byli přímo u radiobodu a z vysílačky jsme slyšeli, že je RZ zrušena pro absenci vedoucího RZ na startu. No kdo by se pak nesmál, když se k vám přiřítí předjezdec a řekne, že je to zrušeno pro nekázeň diváků? Sveďte to na diváky, to projde vždycky:-)...............

MMAARTIN


červenec 2007

Rally Fans Katovice v Pačejove - Rally Agropa 2007

  Z této akce VIDEO i FOTO 

      Co bychom z Katovic kamenem dohodili se konala další soutěž započítávaná do rallysprintů, K4 poháru a bůh ví čeho ještě... Perfektně pořadatelsky zajištěný podnik s perlou mezi RZ ve vojenském prostoru nedaleko Horažďovic opět neměl chybu. Fotili a točili jsme jako vzteklý, takže přeji dobrý obraz a zvuk;-)..

MMAARTIN


červen 2007

Rally Fans Katovice - 3. ostrý start - Erzetka CUP 2007

MEMORIÁL ALOISE JANKŮ

   Z této akce VIDEO i FOTO 

          Dne 23.6. se konala volná, v podstatě exhibiční, ale hlavně vzpomínková soutěž v okolí Zadní Třebáně s názvem Memoriál Aloise Janků. Pár slov o něm zde.

          Z mého pohledu byla soutěž pořadatelský velice dobře zvládnutá ( na to že to byla premiéra nového velitele Erzetky Cupu:-) ). Nějakému tomu časovému posunu se nikdy nedá vyhnout a co se týče časomíry, se kterou byl nějaký problém na konci soutěže, za to nemůže hlavní pořadatel.... Erzeta byla dobře postavená a já osobně jsem z ní měl velký respekt. Podařilo se nám éro dovézt v pořádku do cíle a věřte, že to nebyl lehký úkol. Na nějaké výsledky zatím ještě nemyslíme. Jsme rádi, že se vezeme a sbíráme zkušenosti. Rádi se s vámi podělíme o naše zážitky. V sekci Video a Foto můžete vidět vše podstatné. 

Stránky pořadatele Erzetky Cupu zde...

Posádky, které by měli zájem o zaslání jejich průjezdů, nechť se ozvou na rallyfans.katovice@seznam.cz ( nezveřejněného materiálu i fotografií máme poměrně dost )

MMAARTIN


červen 2007

Rally Fans Katovice na Liberecku - Rally Bohemia

    Z této akce VIDEO i FOTO 

      Super kraj, super erzety, tak trochu super jezdecké obsazení, které by ovšem mohlo být ještě suprovější, kdyby byl zvolen pro letošní Bohemku lepší termín... Při cestě zpět nám shořel altík na jednom vozidle, takže výlet napínavý až do konce. Nakonec vše dobře dopadlo a i díky tomu Vám můžeme ukázat na videu a fotografiích naše zážitky....

MMAARTIN


červen 2007

Rally Fans Katovice na Klatovsku - Vltava Historic 2007

    Z této akce VIDEO i FOTO 

          Kdysi mnohem větší a věhlasnější soutěž historických vozidel...Na start se již nestaví bohužel tolik posádek, jako tomu bylo v předešlých ročnících převážně v 90. letech. I přes méně početné pole bych letošní Vltavu považoval za velkou parádu, exibici, šou... Průjezdy některých střelců jsou někdy až neuvěřitelné. Dost jsme toho pro Vás natočili. Tento sestřih všem doporučuji, myslím si, že patří zatím mezi naše nejlepší....

MMAARTIN


 květen 2007

Rally Fans Katovice v Havlíčkově Brodě - Rally Posázaví

    Z této akce VIDEO i FOTO 

         Ani 150 km nás neodradilo od návštěvy další soutěže Volného poháru. Bohužel nemohli jsme na rally Posázaví startovat, tak Vám aspoň přinášíme fotografie a video z této podle mě vydařené soutěže. Startovní pole bylo velice pestré a z mé strany diváka, se zdála soutěž dobře zajištěna. Naše parta sice tentokráte nebyla v tak silné sestavě, jak jsme zvyklí, ale i tak, jsem zažili dost zábavy. Smím-li mluvit za sebe, čím dál tím víc myslím na to, že je v letošní sezóně lepší jet na VP nebo Sprint, než na velký mistrák. Možná by nebylo od věci s tím do příští sezóny něco udělat. Nemyslím tím ani tak zhoršovat VP :-), jako spíše vylepšit velký mistrák.

MMAARTIN


 květen 2007

Rally Fans Katovice v Krumlově - Rally Český Krumlov

       Z této akce VIDEO i FOTO 

      Vyrazili jsme na tradiční soutěž do Českého Krumlova s vírou, že se loňský déšť se nestane tradicí. Bohužel opět pršelo, tudíž jsme velice rádi zavítali na Svatý Ján, kde jsme dá se říci opět tradičně přespali v místním seníku. Jediný problém byl v tom, že seno dosti ubylo a převážná část naší party musela ve tři hodiny v noci ( po příjezdu ze servisu a malinké zastávce v hospodě ) předvádět kaskadérské kousky v podobě lezení na pyramidu naskládaných slámových balíků. Tímto se omlouváme všem, kteří již v seníku spali a my jsme je vzbudili.

        Výběr míst letošního Krumlova nebyl tak pestrý jako v předchozích letech, ovšem já osobně jsem si po dlouhé době vychutnával jízdu závodních strojů na omezovač při zařazení největší rychlosti. Mnohokrát diskutovanou a oslavovanou skupin "B" jsme také měli tu čest vidět. Maličko mě zklamalo, že když se před závody psalo, že nebudou závodit, nenapadlo mě, že pojedou 50 a bez helem. Ale kladný pocit převažuje... Poprvé v životě jsme mohli vidět auta, která známe jen z obrázků.

         Velkou radost nám udělal Jirka Trojan, který bez problémů vyhrál N2 a v absolutním pořadí dojel na krásném 19. místě. Jen tak dál Jirko, no a Rally Fans Katovice, my už se těšíme na Rally Vltava Historic, která se jede tradičně v okolí Klatov 7.- 9. června. Více info na   http://www.historic-vltava-rallye.cz/ . Všem tuto krásnou a tradiční soutěž doporučuji.

MMAARTIN


 duben 2007

Rally Fans Katovice - Účast na ČB Rallysprintu

      Z této akce VIDEO i FOTO

     Po první velké zkušenosti ze Švihova a Smolivce jsme se rozhodli pokračovat ve sbírání zkušeností v Českých Budějovicích. Co se týče našeho největšího handicapu, opět jsme to s obutím moc nevyhráli. Zadní gumy, ty byli fajn. Horší to bylo s předkem. Bohužel nikdo z nás nemohl tušit, že dobře vypadající, podotýkám již LETNÍ! obutí nám udělá z přední nápravy při jakémkoliv prudkém brzdění sáňky:-).  

      Řídím se pravidlem, že je třeba hledat vždy tu lepší stránku. A tou byl na těchto závodech náš první výlet mimo trať. Jednalo se sice o jezdeckou chybu, za kterou bych potřeboval přes hubu, ale alespoň jsme si s mitfárou vyzkoušeli, jak se cítí "džízíďáci" při orbě na poli. Mezi silnicí a naší jarní orbou naštěstí nebyla žádná strouha, takže vše proběhlo bez technických úprav našeho klenotu.

      Erzety závodu p. Mráze byly dobře postavené. Malinkou výtku bych měl snad jen k velkým přejezdům. Možná by se s tím dalo něco do dalších ročníků dělat. Erzeta Baba nás natolik fascinovala a líbila se nám, že jsme se zde museli chvilku zdržet a to konkrétně při druhém průjezdu, kde jsme vůz skoro přetočili :-)... Motor k překvapení nás všech vydržel celých 190 km a tedy prodlužujeme čekání na jeho smrt do dalšího závodu. Zatím ale není  jisté, kam nás kola našeho erka příště potáhnou...

     Nakonec opět děkuji p. Hlavovi za odvoz auta, p. J. Trojanovi za půjčení podvalu, p. Prokopovi a p. Maškovi za přezutí pneumatik a dále celému doprovodu jmenovitě: Lucince - za záběry, bez nichž by nevzniklo žádné video ( musíte uznat, že se od Švihova zlepšila :-) ), dále Vendovi, Robertovi, Isovi, Krkovi, Kolisovi, "blodnce" Jarouškovi a všem dalším, co nám drželi palce. Děkuji také za námi startující posádce Breicha - Vaňásková, za super pokec a inspiraci do dalších závodů. "A Dušane, zůstaň u rally" !

( výsledky, a ostatní bližší info o ČB poháru na http://www.amk-cb.cz/index.php)

                                                                                          MMAARTIN


 duben 2007

Rally Fans Katovice - První ostrý start ! ( Švihov + Smolivec )

  Z této akce VIDEO i FOTO 

 Podle rčení neplavce hoď do hluboké vody jsme se řídili i mi při výběru závodu, pro náš úplně první start  v rally. 7. a 8. dubna se v rámci Volného a PŠ poháru jely závody ve Švihově a Starém Smolivci. Naše 110 erko byla ve formě, tak jsem se rozhodli startovat. V tu chvíli jsme si nedokázali ani z části představit náročnost tohoto sportu.

     Ještě den před závody jsem absolvovali tolik očekávané najíždění trati a administrativní přejímku. Při najíždění, jsem mi chtělo zvracet při pomyšlení, jak tady můžu letět na plno? No nějak to dopadne.

    Druhý den po příjezdu na místo prvního závodu, se nám pro změnu třásla kolena z technické prohlídky, kterou jsme ovšem prošli bez problémů a tudíž usoudili, že máme asi bezpečné auto. Asi každému bych přál zažít pocit před startem první životní erzety. Na mě osobně to působilo asi jako nirvána ( osvobození od všeho okolního ) křížená s nervozitou u maturity či čekáním v zubařské ordinaci.

   Co se týče techniky, jelikož financí je zatím poskromnu nebo možná ani to ne, startovali jsme s nejslabším ve skupině, trochu upraveným motorem 120LS a na skvělých sériových gumách 165 na 70-R13 a to hlavní, jednalo se o zimáky. Oba závody pražilo slunce, takže o správnosti naší volbě pneumatik nemohl nikdo pochybovat. Při prvních kilometrech naší první erzety jsem si vzpomněl na Karlose Sainze, který za dob své největší slávy při Španělské rally volával své babičce, která žila v okolí soutěže a přesně mu předpovídala počasí a on jako jeden z mála měl vždy nejlépe zvolené pneumatiky. Plyne z toho pro mě ponaučení, že příště: „Číslo na babičky mobil vždy sebou!“

     Hned na cca. druhém kilometru první erzety jsme absolutně nechtěně projeli kolem gumy do pravé 2 táhlé přes horizont takzvaně „dveřmi napřed“ a tak nějak nám bylo jasné, že bude asi sranda. Divákům se to ovšem líbilo, řvali, skákali, mávali, možná že i brečeli. To mě dovedlo k myšlence, že kdybychom jeli na pořádných gumách, oni by se tam nudili a tolik by si nás nepamatovali. Dosti velké problémy nám dále dělaly vracečky se štěrkem. Častokrát se nám podařilo auto přetočit, a asi tak 5 x za ty dva dny jsme dokonce převedli parádní průjezd.

        Pár slov o našich mechanicích a doprovodu. O auto bylo postaráno velice dobře, to musím uznat. Měl sem super pocit, když jsem přijel se závadou do servisu a oni se na to vrhli přesně tak, jak jsem to znal například z velkých mistráků. Ovšem neodpustím si na ně prásknout, že během jedné noci, kdy se přespávalo v servisní zóně ve Smolivci vychlastali v tamější hospodě veškerou slivovici a po zavírací době podniku, kdy byli vyhnáni ven, se rozhodli odbelhat za zpěvu známých evergreenů přes celý servis k našemu stanovišti do starého seníku. Stalo se tak asi mezi 3 a 4 hodinou ráno. Tým, který přijel na místo až brzo ráno navíc do seníku zaparkoval své dva podvaly a málem nám přejel dva členy klubu. Myslím si, že z toho vyplývá ponaučení další: „Nikdy nepouštěj mechaniky do hospody“. Na závěr tématu „mechanici a doprovod“ ještě musím dodat, že když jsme ráno šli na snídani do již zmiňované hospody, slova pana vedoucí byli: „To ste zase vy? Slivovice není, jdete do pr…“

        Závody jsme dojeli oba dva dny. Jezdci i náš modrý poklad v pořádku a dokonce jsme nebyli poslední. Jako první zkušenost to považuji za více než vydařený závod a těším se na další, kterých se budeme zúčastňovat.  Velká 1 podtržená patří samozřejmě pořadatelům této soutěže v čele s energickým panem Krobem. ( www.rkha.wz.cz )

     Na závěr bych chtěl poděkovat: P. Hlavovi a jeho autodopravě, který nám zapůjčil dodávku, p. J. Trojanovi, který nám zapůjčil podval, dále pak celému doprovodu jmenovitě: Robertovi, Vendovi, Jarouškovi, Krkovi, Isovi, Kolisovi, Píkovi, Danovi, Bůčovi, Lucce, Muflonovi, Petře dále pak za podporu také na trati, Kolískovi a jeho rodičům. Jindřišce za super transparent a vůbec všem, kteří nám drželi palce....Málem bych zapomněl – Grizzlymu za to, že na mě celé dva dny řval přes interkom a nebál se sednout si vedle mě… a naší super 110, která nás nezklamala a krásně svezla.

                                                                                       MMAARTIN


 březen 2007

Rally Fans Katovice na Vysočine - Rallysprint Okříšky

  Z této akce VIDEO i FOTO 


 březen 2007

RALLY FANS KATOVICE na Českobudějovickém slalomu!

( kompletní výsledky zde )

  Z této akce VIDEO i FOTO 


únor 2007

Pozor ! Nepřehlédněte nové video o Škodě Motorsport ! ! !


 únor 2007 - Přidána kniha návštěv na vaše připomínky a vzkazy ! ! ! 

únor 2007

 RALLY FANS NA ŠUMAVĚ!!!! Mogul Šumava Rally 2007

V sekci Fotogalerie07 byl přidán výběr fotografií z tohoto podniku

V sekci Videogalerie 07 byl přidán sestřih z tohoto podniku


Dva naši členové - Honza a MMAARTIN - pro Vás připravili malý přehled sobotní etapy Rallye Šumava ( zajímavá místa, fotografie, info. o trati )

leden 2007

RALLY FANS V RAKOUSKU!!!! Jänner Rally 2007

V sekci Fotogalerie07 byl přidán výběr fotografií z tohoto podniku

V sekci Videogalerie 07 byl přidán sestřih z tohoto podniku


Leden 2007

Rok 2007 začíná a to znamená, že je čas se přihlásit na Zimní svezení v Okrouhlé Radouni. Již jsme tak učinili...Jen nás docela sere čekat na ten sníh :-)

bližší info na www.radounmotorsport.wz.cz


prosinec 2006

K vánocům jsem si dali ten nejhezčí dárek - Škodyho vůz - konkrétně 110R - více info v odkazu Naše autíčko


nahoru